Editura Universul Juridic angajează tehnoredactor full-time

6 iun. 2016
Vizualizari: 1409

Candidatul ideal

Cunoașterea foarte bună a regulilor de tehnoredactare.
Cunoașterea bună a limbii române.
Cunoașterea softurilor specifice:
InDesign – foarte bine;
Pachetul Microsoft Office, foarte bine;
Adobe Acrobat Professional, foarte bine;
Photoshop – bine.
Este un plus cunoașterea și a altor softuri eventual necesare, dar nu e obligatorie:
PageMaker, QuarkXpress, Corel, Illustrator.
Experiență în domeniu: minimum 3 ani.

Descrierea jobului

Responsabilități:
Asigură punerea în pagină a manuscriselor sau a materialelor primite.
Propune, dacă e cazul, layout-uri proprii, pentru machetarea interioară a cărților.
Pregătește și listează materialele pentru trimiterea în tipografie.
Efectuează alte activități editoriale.

Spirit creativ: propune layout-uri pentru machetele de interior ale cărților sau pentru alte materiale
Este absolut necesară experiența Pre-Press:
– Finalizarea documentelor în vederea trimiterii în tipar (verificare, adaptare/corectare format, obținerea unui document stabil din punct de vedere tipografic);
– Crearea pdf-urilor finale pentru tipar.

Așteptăm CV-urile dvs. la adresa de e-mail: redactie@universuljuridic.ro.

Editura Universul Juridic angajează tehnoredactor full-time was last modified: iunie 6th, 2016 by Universul Juridic

PARTENERI INSTITUȚIONALI

Vă recomandăm:

Rămâi la curent cu noutățile juridice